O nás

Z historie

1992 - firma založena panem Zdeňkem Macůrkem - obchod s drogistickým zbožím a poradenství v oblasti navíjení a impregnací.

1996 - pan Macůrek odchází z firmy Ambiko s.r.o. Rožnov pod Radhoštěm a činnost, kterou zde vykonával, převádí na svou firmu. Zaměřuje se na zakázkovou výrobu toroidů, cívek a zalévání transformátorů, poradenstvím v oblasti impregnací a použití zalévacích hmot a jejich prodejem v zastoupení VUKI a.s. Bratislava v ČR.

1999 - do firmy přichází pan Vladimír Lisý, dochází k útlumu výroby a rozšiřování oblasti obchodu, což se projevuje nejen zvýšením objemu prodeje, ale i rozšířením sortimentu o doplňkové zboží jako jsou lepící tmely a laky, drážkové izolace, bužírky, teplem smrštitelné hadičky, kabelové spojky a jiný elektroizolační materiál.

2003 – firma získává výhradní zastoupení VUKI a.s. Bratislava na prodej elektroizolačních materiálů pro Českou republiku.

2005 - pan Macůrek odchází do důchodu, dochází k převedení činnosti na novou společnost s ručením omezeným

1. ledna 2006 - nová firma MACŮREK s.r.o. - jednatel a vedoucí obchodu je pan Vladimír Lisý. Firma se přestává zabývat zakázkovou výrobou transformátorů a cívek. Vzhledem k ekonomické recesy a snížení objemů výroby v českém průmyslu se firma, společně s VUKI a.s., více zaměřuje na posílení služeb zákazníkům (analýzy, zkoušky, porovnání impregnantů a izolačních materiálů) a hledá nové trhy rozšířením sortimentu o topné kabely a rohože, které nabízí konečným spotřebitelům společně s regulacemi a tepelnými izolacemi.

2011 - zahájení spolupráce s firmou DAPE - výrobcem reflexních tepelných izolací v ČR.

2012 – zahájení spolupráce s firmou ALTOtec - dovozcem stavebních prvků. Ukončení činnosti p. Macůrka jako jednatele i společníka.

2013 – zahájení spolupráce s firmou Synflex – elektroizolace a komponenty pro elektromotory a trafa

2014 – v návaznosti na ukončení činnosti p. Macůrka ve firmě došlo ke změně jejího názvu na MAT-ES MAT s.r.o.

Současnost

Dnes společnost zastupuje několik zahraničních i tuzemských firem a snaží se nabídnout svým zákazníkům maximální sortiment a doplňkové služby v následujících oblastech:

Elektromateriál

 • kabely, kabelové spojky, smršťovací hadice, rozdělovací hlavy a koncovky
 • elektrické topení – podlahové vnitřní i venkovní, 12/24/230/400V
 • impregnační a povrchové laky, zalévací hmoty, tmely, lepící laky
 • elektroizolační materiál – trubičky, plošné izolace, pásky, bandáže, klíny
 • vodiče – profily, dráty, připojovací vodiče

Poskytujeme poradenství k dodávaným výrobkům firem VUKI a SYNFLEX. Mezi naše odběratele patří výrobci a opraváři elektromotorů, transformátorů, tlumivek a výrobci celé řady elektrických a elektronických přístrojů, ale také elektroinstalační a stavební firmy ze všech koutů celé České republiky. Prodáváme elektrické topení upravené dle požadavků zákazníků pro různé způsoby použití od klasického podlahového topení, přes střešní topné systémy a ohřev potrubí až po mobilní 12V topení či speciální topné systémy na ohřev předmětů dle specifikace zákazníka při použití zdrojů o různém napětí (např. alternátory, fotovoltaické panely, větrné/vodní elektrárny, baterie, akumulátory, atp.). Zabýváme se také zakázkovou výrobou tepelné izolace a podlahového topení pro obytné automobily.

Stavební prvky

 • montované i lepené fasádní obklady
 • vnitřní plastové obklady
 • plastové palubky
 • podbití střech
 • terasové systémy
 • laminátové plovoucí podlahy
 • reflexní tepelné izolace pro zateplení podlah, střech, fasád
 • podložky pod plovoucí podlahy
 • bublinkové folie
 • bazénové plachty
 • exterierové prvky – ploty, chodníčky, kompostéry, desky, atd.

Poskytujeme poradenství, dopravu i montáž stavebních a tepelně izolačních materiálů ze sortimentu firem DAPE a ALTOtec, které zastupujeme ve Zlínském kraji.

Důvody, které nám umožňují získat a udržet si zákazníka

 1. nízké ceny
 2. vysoká kvalita výrobků zajištěná certifikáty a oceněními, ale hlavně mnohaletými zkušenostmi našich pracovníků
 3. komplexní doplňkové služby (100% servis, operativnost a mobilita)

Zaškolení a poradenské služby

Zákazníci si u nás nekupují pouze materiál, ale zároveň s ním i kompletní písemnou dokumentaci včetně atestů, protokolů, pracovních postupů, apod. Současně mají také možnost zaškolení pracovníků, kteří s těmito materiály budou pracovat, či návrh technologie jeho zpracování i výrobních / pracovních postupů.

Historie VUKI a.s.

Historie VUKI a.s.

Historie VUKI a.s.

Historie VUKI a.s.